Faq

FAQ

ILE KOSZTUJE PROJEKT MIESZKANIA?

Cena projektu zależy od powierzchni wnętrza, zakresu prac i od rodzaju projektowanej powierzchni (projektuje mieszkania, domy, ale również lokale biurowe i usługowe). Wstępną wycenę przedstawię na pierwszym spotkaniu, po poznaniu Twoich oczekiwań i określeniu zakresu projektu.

PROJEKTANT WNĘTRZ - CZY WARTO SKORZYSTAĆ?

TAK. Argumentów jest wiele ja podam Ci tylko pięć wg mnie najistotniejszych.

Profesjonalny projektant wnętrz weźmie pod uwagę nie tylko Twoją opinię, ale także zasady ergonomii oraz uwarunkowania techniczne w efekcie otrzymasz maksymalnie dopracowany układ funkcjonalny. Niezależnie od poniesionych kosztów, wybranego stylu czy doboru kolorów, nie przemyślany układ funkcjonalny może zabić radość z użytkowania każdego wnętrza.

Przedstawi Ci relistyczne wizualizację projektowanego wnętrza dzięki temu będziesz mógł zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem prac ekipy remontowej jak wygląda wnętrze ubrane w Twoje pomysły, marzenia, plany.

Projektant wnętrz sporządzi dokładny kosztorys. Wskaże na czym można zaoszczędzić, a w jakie elementy warto jest zainwestować. Dokona wyboru takich elementów, aby suma kosztów nie przekroczyła zakładanych poziomów w budżecie. A Ty oszczędzasz i czas, i pieniądze.

Projektant wybierze dla Ciebie najlepsze rozwiązania, zajmie się doborem materiałów i wyposażenia, ich poszukiwaniem i zakupami. Również może zająć się negocjacją najlepszych cen. A Ty oszczędzasz i czas, i pieniądze.

Projektant stoi na straży poprawności wykonania projektu (jeśli umowa obejmuje projekt wykonawczy wraz z nadzorem). Obecność projektanta podczas remontu pozwoli Ci uniknąć kosztownych pomyłek.

CZY MOGĘ ZAMÓWIĆ TYLKO PROJEKT ŁAZIENKI CZY SAM PROJEKT SALONU?

Tak, wykonuje projekty pojedynczych pomieszczeń. Zarówno projekty salonów jak i łazienek ale również pokoi kąpielowych i kompleksowe projekty kuchni.

CZY MOŻNA ZAMÓWIĆ PROJEKT "ON LINE"?

Oczywiście, prowadzę taką formę współpracy. Projektowanie wnętrz online odbywa się podczas spotkań na komunikatorach internetowych, przez telefon i za pośrednictwem poczty email.

Niezbędne jest tylko przesłanie rzutów wnętrza, które ma być projektowane oraz jego fotografii.

KIEDY NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PROJEKTANTA CZY ARCHITEKTA WNĘTRZ?

“Kupuję mieszkanie i chcielibyśmy skorzystać z usługi projektanta wnętrz, kiedy na jakim etapie powinniśmy się zgłosić do Pana”

Bardzo często słyszę takie zdanie podczas pierwszej rozmowy. Moja odpowiedź zawsze brzmi - Im wcześniej tym lepiej i taniej.

Rozwijając tę myśl każdy moment będzie dobry bo nawet kupując już urządzone mieszkanie czy dom możliwe jest wprowadzenie zmian i dopasowanie go do Twoich potrzeb. Najlepiej zrobić to na etapie wyboru konkretnego mieszkania czy domu lub jeszcze przed rozpoczęciem jego budowy. Wówczas możliwe będzie wprowadzenie takich rozwiązań aby uniknąć późniejszych zmian np w układzie ścian czy rozmieszczeniu przyłączy wodno-kanalizacyjnych, oświetlenia i gniazd elektrycznych. Wszelkie późniejsze przeróbki wiążące się np. z wyburzaniem ścian działowych czy zmiany w rozmieszczeniu oświetlenia, grzejników po prostu kosztują.

NA CZYM POLEGA NADZÓR AUTORSKI I CO ZYSKAM WYBIERAJĄC TĘ OPCJĘ?

Nadzór autorski to w jednym zdaniu weryfikacja zgodności prac wykonawczych z wypracowaną koncepcją i dokumentacją projektową. Odbywa się to w ramach wizyt na budowie i spotkań z wykonawcami. Decydując się na tę usługę znacząco przyspieszysz realizację bo wszelkie pytania i napotkane problemy rozwiązywane są praktycznie od ręki. Unikając pomyłek oszczędzasz nie tylko czas ale także pieniądze wynikające z ewentualnych poprawek.

CZY POLECACIE EKIPY REMONTOWE?

Tak, po wielu latach funkcjonowania na rynku mogę polecić sprawdzone ekipy remontowe oraz innych fachowców: stolarzy, ślusarzy czy szklarzy.

USŁUGA POD KLUCZ - DLACZEGO KLIENCI SIĘ NA NIĄ DECYDUJĄ…

Realizując projekt z opcją pod klucz przejmuje rolę inwestora i całkowicie przejmuje odpowiedzialność za realizację projektu. Nadzoruje ekipy remontowe, negocjuje ceny. Koordynuje dostawy materiałów i wyposażenia. Pilnuje budżetu i harmonogramu prac. Rozwiązuje pojawiające się problemy na budowie i odpowiadam na wszelkie pytania i wątpliwości. Ty unikasz kilkuset telefonów, kilkudziesięciu wizyt w hurtowniach budowlanych, wielu godzin przy komputerze szukając wyposażenia, nieprzespanych nocy gdy pojawia się niespodziewany problem, dylematów która opcja jest lepsza, Oszczędzasz nerwy, czas i pieniądze i czekasz na dzień w którym będziesz mógł wprowadzić się do swojego wymarzonego wnętrza

CZY ZAJMUJECIE SIĘ ZMIANAMI DEVELOPERSKIMI?

Tak, realizuję projekty zmian deweloperskich moim zdaniem jest to bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zmiany deweloperskie, czy też zmiany lokatorskie, to nic innego jak wprowadzanie zmian w układzie funkcjonalnym jeszcze nie wybudowanego mieszkania. Zmiany te zostaną wykonane jeszcze na etapie budowy przez dewelopera dzięki temu zachowujemy gwarancje na wszelkie instalacje od dewelopera. Potrzebuje tylko rzutów z wymiarami, projektu wodno-kanalizacyjnego oraz planu elektrycznego.

JAK DŁUGO TRWA PRACA NAD PROJEKTEM?

Wszelkie terminy i harmonogram działań ustalam indywidualnie z klientami. Zazwyczaj czas jaki potrzebny jest na opracowanie projektu kompleksowego to ok 7 tygodni. Dużo zależy od szybkości podejmowania decyzji przez klienta. Ja mając na uwadze jak ważne bywają decyzje zawsze daje tyle czasu ile potrzeba. Zdaje sobie sprawę, że niejednokrotnie tworzymy dom marzeń w którym będziesz mieszkał przez wiele lat.

Chcesz o coś zapytać, potrzebujesz więcej informacji?