Blog

Męski pokój – jak go zaaranżować?

Czym wyróżnia się męski pokój i co koniecznie powinno się w nim znaleźć? W naszym artykule prezentujemy pomysły na stylowe oraz wygodne wnętrze dla mężczyzny!

Męski pokój – ABC aranżacji

Styl

Zanim zaczniesz urządzać swoje przysłowiowe 4 kąty, zastanów się, w jakich wnętrzach czujesz się najlepiej. Wolisz praktyczny minimalizm? Surowość stylu industrialnego? Przytulne, jasne wnętrza skandynawskie? A może nieprzemijającą klasykę? Wybierz styl, który dobrze oddaje Twój charakter i pozwoli Ci maksymalnie odpocząć.

Kolory
Kolejna ważna kwestia to barwy. Chociaż męskie wnętrza zwykle kojarzone są z czernią, szarością czy brązem, warto rozjaśnić i urozmaicić je innymi kolorami. Świetną opcją będzie oczywiście klasyczna biel, granat, butelkowa zieleń, ale i zgaszony fiolet czy żółć, najlepiej jako pojedyncze akcenty.

Wzory
Wybór wzorów do męskiego pokoju to kwestia gustu, jak i stylistyki wnętrza. Jedne z największych trendów to motywy roślinne, galaktyczne oraz geometryczne, np. szachownice, heksagony, czy trójkąty.

Materiały

Jeśli chodzi o materiały, zdecydowanie polecam te naturalne. Postaw zatem na drewno – doda aranżacji naturalnej, przytulnej atmosfery. W pomieszczeniach nowoczesnych, loftowych oraz minimalistycznych warto połączyć je betonem aranżacyjnym, skórą ekologiczną, cegłą, marmurem, szkłem czy metalem.

Z kolei naturalne i skandynawskie wnętrza dobrze wyglądają w towarzystwie juty, wełny, lnu czy rattanu.

Dodatki i meble
Meble oraz dodatki to serce pokoju. Pierwsze z nich oczywiście muszą być dopasowane do przeznaczenia pomieszczenia, gustu mieszkańca oraz stylu wnętrzarskiego. Trudno wyobrazić sobie męski pokój bez wygodnego łóżka, tapicerowanego fotela czy regałów.
Charakter aranżacji podkreślają jednak dodatki – to one eksponują gust czy pasje. Zadbaj o klimatyczne oświetlenie, wyeksponuj wózek barowy, czarno-białe fotografie lub plakaty oraz stylowe rzeźby. Nie zapomnij też o żywych roślinach – np. w jutowych czy ceramicznych donicach.

Męski pokój Twoich marzeń w zasięgu ręki

Jak widzisz, urządzenie wnętrza z męską nutą nie jest trudnym zadaniem – wyzwanie to dodanie mu wyrafinowanego, a jednocześnie przytulnego klimatu.

Jeśli marzy Ci się projekt męskiego pokoju, zapraszam na bezpłatną konsultację. Jako projektant z bogatym doświadczeniem doskonale wiem, jak zaaranżować stylowe, praktyczne oraz zgodne z Twoim gustem wnętrze!