Blog

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto to zadanie powierzyć profesjonalistom?

Czy projektowanie przestrzeni to łatwe zadanie? Niestety często nie wystarczą inspiracje z magazynów wnętrzarskich, Pinteresta czy Instagrama, aby stworzyć funkcjonalne, stylowe i oryginalne aranżacje. Poznaj kluczowe powody, dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta!

Według statystyk badania „Mój Dom”, przeprowadzonego przez Westwing Home & Living, nawet co 4. Polak korzysta z usług projektantów wnętrz. Eksperci pomagają nam zaaranżować całe mieszkania lub ich części – zwykle kuchnię lub łazienkę, czyli pomieszczenia, w których główną rolę odgrywa ergonomia.

Dlaczego projektant wnętrz to dobry wybór? Poznaj 7 powodów!


Projektant weźmie pod uwagę Twoje pomysły i maksymalnie wykorzysta ich potencjał


Remontując lub urządzając mieszkanie, dom, przestrzeń biurową, lokal gastronomiczny czy inne wnętrze, zapewne masz własny pomysł na aranżację, ulubione kolory, style, materiały wykończeniowe. 

To niezwykle ważne, aby efekt był zgodny nie tylko z modą, ale i Twoim gustem, dlatego projektant wnętrz przed przystąpieniem do prac szczegółowo omówi Twoje pomysły oraz zadba o to, aby wnętrze spełniło Twoje oczekiwania. 

Projektant wnętrz przygotuje dla Ciebie kosztorys i wizualizację


Nie musisz martwić się o to, że remont czy urządzanie mieszkania przekroczy Twój budżet – projektant przygotuje dla Ciebie dokładny kosztorys, zgodny z Twoimi możliwościami finansowymi. Podpowie, na jakich elementach możesz zaoszczędzić, a w co warto zainwestować.

Przed przystąpieniem do prac otrzymasz również profesjonalne rysunki lub wizualizację, aby móc zobaczyć, jak wnętrze będzie się prezentować po skończonym remoncie.


Zadba o maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Bez względu na wielkość urządzonego wnętrza bardzo ważne jest, aby sprytnie i z pomysłem wykorzystać metraż. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni aranżacja nie daje wrażenia chaosu ani nie przytłacza. Musi znaleźć się w niej odpowiednia ilość wolnego miejsca do swobodnego przemieszczania, przechowywania czy odpoczynku. Nawet w niewielkich pomieszczeniach projektant zadba o to, by były praktyczne i funkcjonalne. 


Projektant wnętrz zna się na trendach

Zatrudniając profesjonalnego projektanta możesz mieć pewność, że Twoje cztery kąty są w dobrych rękach. Zadba on o to, aby wnętrze było stylowe, ponadczasowe, dobierze odpowiednie materiały, kolory, faktury czy wzory. 

Co ważne, projektant myśli o aranżacji całościowo, skupia się nawet na najdrobniejszych detalach, aby całość prezentowała się spójnie i nie była chwilowym trendem, ale przez lata wyglądała oryginalnie i modnie. 


Pilnuje poprawności wykonania projektu

Projektowanie wnętrz to tylko początek – na ostateczny efekt wpływ ma także jakość przeprowadzonych prac. Jeśli projektant odpowiada nie tylko za przygotowanie projektu, ale też nadzór, zatroszczy się o to, aby podczas remontu nie pojawiły się kosztowne błędy czy niedociągnięcia. 


Profesjonalne projektowanie wnętrz pozwala oszczędzić czas

Aranżowanie wnętrza to bez wątpienia czasochłonny proces. Wybór kolorów, wzorów, czy materiałów, poszukiwania oryginalnych i dopasowanych mebli oraz dodatków… To praca, która trwa godzinami, a którą projektant wnętrz zrobi ją za Ciebie!


Oddaj projekt wnętrza w ręce eksperta!

Aranżacja wnętrza z pomocą projektanta z pewnością da Ci mnóstwo korzyści. Jeśli chcesz porozmawiać o mieszkaniu czy lokalu, który urządzasz bądź remontujesz, zapraszam do bezpłatnej konsultacji. 

Jestem projektantem z wieloletnim doświadczeniem i ogromną pasją. Wnętrza, które projektuję, to połączenie dobrego smaku, przemyślanej ergonomii oraz funkcjonalności. Może kolejny projekt przygotuję właśnie dla Ciebie?